60x100mm Industrial Silk Screen Printing Machine
Thông tin chi tiết sản phẩm:
| Nguồn gốc: | Đông Quan Trung Quốc |
| Hàng hiệu: | SENNY |
| Chứng nhận: | CE SGS |
| Số mô hình: | SR1522 |
Thanh toán:
| Số lượng đặt hàng tối thiểu: | 1 cái |
|---|---|
| Giá bán: | negotiable |
| chi tiết đóng gói: | gói ván ép |
| Thời gian giao hàng: | Một tháng |
| Điều khoản thanh toán: | T/T |
| Khả năng cung cấp: | 10 CÁI / NĂM |
|
Thông tin chi tiết |
Mô tả sản phẩm
1. SR1522 2-color automatic screen printing machine for plastic pen-holder and needle tubing,having auto-feeding function,electrostatic dust removal function,flame treatment function, 2-color printing with double- printing head,the frame board floats off the net,UV curing function.
2. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system
3. Suitable for plastic, glass, metal materials
Technical specification:
| Model | SR1522 |
| Product diameter | Φ10 - Φ30mm |
| Product heigth | 20 - 120mm |
| Max. printing area | L60XW100mm |
| Max. screen frame size | L400XW300mm |
| Max. printing speed | Up to 3000pcs/hr |
![]()
![]()
![]()
Muốn biết thêm chi tiết về sản phẩm này




