Two Color 60pcs/Minute Tube Screen Printing Machine For Plastic Bottle
Thông tin chi tiết sản phẩm:
| Nguồn gốc: | Đông Quan Trung Quốc |
| Hàng hiệu: | SENNY |
| Chứng nhận: | CE SGS |
| Số mô hình: | SR1522 |
Thanh toán:
| Số lượng đặt hàng tối thiểu: | 1 cái |
|---|---|
| Giá bán: | negotiable |
| chi tiết đóng gói: | gói ván ép |
| Thời gian giao hàng: | Một tháng |
| Điều khoản thanh toán: | T/T |
| Khả năng cung cấp: | 10pcs /tháng |
|
Thông tin chi tiết |
Mô tả sản phẩm
2-Color Automatic Tube Screen Printing Machine For Plastic Pen-Holder And Needle Tubing
Technical specification:
| Model | SR1522 |
| Min. cylindrical-container diameter | Φ9mm |
| Max. cylindrical-container diameter | Φ20mm |
| Min. container height | 20mm |
| Max. container height | 110mm |
| Max. screen frame size | 400X250mm |
| Max. printing speed | 3600pcs/hr |
Product Features:
1. SR1522 2-color automatic screen printing machine for plastic pen-holder and needle tubing,having auto-feeding function,electrostatic dust removal function,flame treatment function, 2-color printing with double- printing head,the frame board floats off the net,UV curing function.
2. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system
3. Suitable for plastic, glass, metal materials
Printing samples:
![]()
![]()




