3000pcs/hr Automatic Silk Screen Printing Machine 250x150mm Metal Screen Printing Equipment
Thông tin chi tiết sản phẩm:
| Nguồn gốc: | Đông Quan Trung Quốc |
| Hàng hiệu: | SENNY |
| Chứng nhận: | CE SGS |
| Số mô hình: | SR1238 |
Thanh toán:
| Số lượng đặt hàng tối thiểu: | 1 cái |
|---|---|
| Giá bán: | negotiable |
| chi tiết đóng gói: | gói ván ép |
| Thời gian giao hàng: | Một tháng |
| Điều khoản thanh toán: | T/T |
| Khả năng cung cấp: | 10 CÁI / NĂM |
|
Thông tin chi tiết |
Mô tả sản phẩm
Jars, Caps, Tube 3 Colors Auto Screen Printing Machine Multicolor Silk Printer Suitable For Plastic, Glass, Metal
1. SR1238 Servo-drive screen printing machine for plastic round,elliptical and polygon containers
2. 360 degree screen printing and hot stamping.@All servo-drive for screen printing and hot stamping.
3. Mchanical registration,color mark registration and visual registration function
4. Electronic UV system and non-polar dimming function(LED-UV curing system is a option)
5. With touch panel,it is easy to realize the man-to-machine dialogue,and it also has complete warning system.
Technical specification:
| Model | SR1238 |
| Product diameter | Φ20 - Φ80mm |
| Product heigth | 20 - 200mm |
| Max. printing area | L250XW150mm |
| Max. screen frame size | L450XW250mm |
| Max. printing speed | Up to 3000pcs/hr |
![]()
![]()



