1200pcs/Hr Automatic Silk Screen Printing Machine 380V For Glass Bottles
Thông tin chi tiết sản phẩm:
| Nguồn gốc: | Đông Quan Trung Quốc |
| Hàng hiệu: | SENNY |
| Chứng nhận: | CE SGS |
| Số mô hình: | SRS1669-DR5C |
Thanh toán:
| Số lượng đặt hàng tối thiểu: | 1 cái |
|---|---|
| Giá bán: | negotiable |
| chi tiết đóng gói: | gói ván ép |
| Thời gian giao hàng: | Một tháng |
| Điều khoản thanh toán: | T/T và LC |
| Khả năng cung cấp: | 10pcs/tháng |
|
Thông tin chi tiết |
Mô tả sản phẩm
Multicolor Automatic Silk Screen Printer Plstic And Glass Round Bottle Screen Printing Machine
Features:
1. Machine Frame & structures made by high-intensity aluminum alloy and stainless steel.
2. With PLC control system, touch screen interface. Fast setup & quick tooling change over for customer's easy
operation and adjustment
operation and adjustment
3. arc-shaped screen printing to avoid pattern distortion
4. Optional: Made based on the customer's special requirements. This includes antistatic dust removing device, flame treatment, radian screen printing,UV/IR system, unloading conveyor.
5. servo motor control screen printing and servo positioning.
6. Main components from Panasonic, Schneider, SMC, OMRON international brand.
7. working with PLC control system.
Technical Specifications
| Model | SRS1249-DR5C |
| Printing stations | 5 (screen printing colors) |
| Printing speed | Up to 45pcs/min |
| Max. printing area | L250mm X W160mm |
| Product height | 250mm |
| Air presser | 6-7 bar |
| Power | 380V 50/60HZ |
![]()
Application:
The machine is multifunctional rotary multicolor screen printing machine, can be configurated with hot foil stamping device. It is mainly used to print the patterns and words on round shapes bottles, jars and caps. Featuring with easy operation, accuracy positioning, highly automation and fast in printing.
Printing samples
![]()
Muốn biết thêm chi tiết về sản phẩm này



