8 Stations 2000pcs/Hr Fully Automatic Screen Printing Machine 600x250mm
Thông tin chi tiết sản phẩm:
| Nguồn gốc: | Đông Quản Quảng Đông Trung Quốc |
| Hàng hiệu: | SENNY |
| Chứng nhận: | CE SGS |
| Số mô hình: | SL268 |
Thanh toán:
| Số lượng đặt hàng tối thiểu: | 1 cái |
|---|---|
| Giá bán: | negotiable |
| chi tiết đóng gói: | gói ván ép |
| Thời gian giao hàng: | Một tháng |
| Điều khoản thanh toán: | T/T |
| Khả năng cung cấp: | 20 CÁI/năm |
|
Thông tin chi tiết |
Mô tả sản phẩm
Multi-Color Buckets Fully Auto Silk Screen Printing Machine 1-8 Colours
This machine is designed specially for printing on 1L to 5L plastic buckets.
1. Less tooling, easy operation, low maintenance and high accuracy. Colour to colour register accuracy.
2. Controlled by PLC and touch screen display, with kinds of monitor system to ensure the machine running stable and safe at high speed.
Technical Specifications:
| Max Printing Area | L600mmx W250mm |
| Bucket Diameter | 100mm to 300mm |
| Max.frame size | L800mmx W400mm |
| Max.printing speed | up to 2000pcs/hr. |
![]()
Muốn biết thêm chi tiết về sản phẩm này



