300*250mm 100pcs/Min Fully Automatic Silk Screen Printing Machine Multicolor
Thông tin chi tiết sản phẩm:
| Nguồn gốc: | Đông Quan Trung Quốc |
| Hàng hiệu: | SENNY |
| Chứng nhận: | CE SGS |
| Số mô hình: | SL188 |
Thanh toán:
| Số lượng đặt hàng tối thiểu: | 1 cái |
|---|---|
| Giá bán: | negotiable |
| chi tiết đóng gói: | gói ván ép |
| Thời gian giao hàng: | Một tháng |
| Điều khoản thanh toán: | TT hoặc LC |
| Khả năng cung cấp: | 10pcs/tháng |
|
Thông tin chi tiết |
Mô tả sản phẩm
* SLS1888 Servo-driven automatic machine for silk-screen printing of containers in plastic or other materials, having a circular, elliptical, square or rectangular section with centered or off-center neck,and it is easy for changing different shapes on printing section.
* Shape changeover: 30minutes for each machine,from cylindrical format to elliptical or flat format, can print all around in 360 degree.
* Linear unit structure combination: option of adding up to a total of eight in-line colors .
* The machine is operated by PLC and touch panel,which is easy to operate with excellent warning system.
* In-feeding parts includes:in-feeding belt and machine hand for side-selection.
* The host unit of the machine side-selection driven by servo motor,rotation for dust-removal of round container and flame treatment.
* Flame treatment for round,elliptical and rectangle container
* Device for pre-positioning
* Second time positioning for printing.
* Electronic lift for squeegee.
* UV curing by rotating round container driven by stepper motor.
* Electronic UV system: device for adjusting light freely(LED UV curing system can be as a replacement)
* Elliptical and square container side-selection for auxiliary machine section
* Output parts:Machine hand for container standing up and belt
* Conform to CE standard.
Technical Specifications:
| Max. printing area | L300 x W250mm |
| Cylindrical container diameter | Φ20-Φ120mm |
| Square or Oval product diameter | Φ20-Φ100mm |
| Width elliptical or flat container | 20-130mm |
| Container height | 50-300mm |
| Max. printing speed | Up to 6000pcs/hr |
![]()
SLS1888 can be configurated with Plasma Treating system, labelling system, hot-stamping system or UV-LED system as customer's specific demands.
![]()
Printing samples
![]()



